Informacje Organizacyjne
Przeczytajcie wszystko uważnie, bo znajdują się tu odpowiedzi na wszystkie (prawie ;)) wasze pytania!

PUNKT WYMIANY BILETÓW NA OPASKĘ

Punkt wymiany biletów na opaski festiwalowe zlokalizowany jest przy bramie numer 2 Stadionu Śląskiego.
Godziny otwarcia:
środa, 11.08.2021, godz. 8:00 – 2:00
czwartek, 12.08.2021, godz. 11: 00 – 2:00
piątek, 13.08.2021, godz. 11:00 – 2:00
sobota, 14.08.2021, godz. 11:00 – 2:00
Przed przekroczeniem bramy, przygotuj swój bilet (w wersji papierowej lub elektronicznej) oraz jeden z wymaganych dokumentów, potwierdzających, że jesteś zaszczepiony/zaszczepiona:
 • Imienne oświadczenie – WZÓR KLIKNIJ TUTAJ
 • EU Digital COVID Certificate: https://bit.ly/EUCOVIDFest
 • CERTYFIKAT szczepienia w aplikacji mObywatel
 • DOKUMENT z portalu gov.pl / znajdujący się w zakładce Profilaktyka -> Szczepienia (wydrukowane zaświadczenie)
Podejdź do obsługi (według oznaczeń kategorii biletów na namiotach). Przedstaw bilet oraz pokaż oświadczenie lub kod QR. Nie będą one od Ciebie zabierane, zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dokumenty zobowiązany jesteś pokazać tylko raz, w momencie wymiany biletu na opaskę.
Po zeskanowaniu biletu i okazaniu dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, otrzymasz odpowiednią opaskę – na pojedynczy dzień, weekend, na cztery dni, lub camping. Opaska pozwala Ci wejść i wyjść na/z terenu festiwalu nieograniczoną ilość razy.

 

WEJŚCIE NA TEREN FESTIWALU

Wejście na teren FESTa odbywa się przez bramę bramę festiwalową zlokalizowaną pomiędzy Stadionem Śląskim a Polami Marsowymi (zobacz mapę na dole strony).

 

KAMPERY/POLE NAMIOTOWE

Jeśli posiadasz bilet na pole namiotowe, musisz przejść przez teren Parku Śląskiego, aby dostać się do miejsca noclegu. Dodatkowa opaska umożliwia wejście na jego teren. Tylko osoby posiadające opaskę CAMPING mogą wnieść wodę oraz jedzenie (nie w ilościach hurtowych). Znajdziesz tam również strefę ładowania telefonów, prysznice, toalety, depozyt, dedykowany bar, sklepik z produktami pierwszej potrzeby, strefy relaksu, Wellness (sauny i banie).
Właściciele wjazdówek dla kamperów wymieniają bilety na opaski festiwalowe w Punkcie Wymiany Biletów (brama nr 2, Stadionu Śląskiego), gdzie po odebraniu opasek oraz wjazdówek zostaną pokierowani na pole namiotowe.
Posiadacze biletów karnetów, mogą wejść na teren pola namiotowego od godziny 08:00. Posiadacze biletów jednodniowych oraz weekendowych od godziny 13:00 w dniu od którego obowiązuje bilet.

 

KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA

Jak już otrzymasz odpowiednią opaskę, przechodzisz do kontroli bezpieczeństwa. Na teren festiwalu nie możesz wnosić:
 • dużych parasoli (możecie zabrać małą, składaną parasolkę),
 • selfiesticków,
 • statywów,
 • dronów,
 • pojazdów typu deskorolka, hoverboard, rolki, hulajnoga elektryczna czy innych jednośladów (chyba, że posiadacie BIKE PASS, wtedy możecie wjechać rowerem),
 • napojów i jedzenia (wyjątkiem są osoby posiadające opaskę na Pole Namiotowe),
 • ostrych narzędzi i broni (ale to chyba oczywiste ;)).
Możesz wnieść powerbank, aparat analogowy czy polaroid.
Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze przyda Ci się na FEST, to krótka lista must-have:
 • coś na komary,
 • coś przeciwdeszczowego,
 • bluza/kurtka na chłodniejszy wieczór,
 • naładowany powerbank,
 • kartę płatniczą.

 

APLIKACJA

Zainstaluj aplikację FEST Festival, która jest dostępna zarówno w Apple Store, jak i Sklepie Play. Dzięki niej będziesz miał cały przewodnik po festiwalu w swoim telefonie!
W aplikacji FESTa możesz ułożyć też swój własny timetable, dzięki czemu nie przegapisz wyczekiwanych koncertów czy warsztatów.
Dodatkowo w zakładce AKTYWNOŚCI znajdziesz informacje na temat wszystkich naszych warsztatów czy dodatkowych atrakcji, które czekają na Ciebie na terenie FEST Festivalu.
POBIERZ: ANDROID / iOS

 

PŁATNOŚCI

Przede wszystkim karta płatnicza – niezależnie czy w wersji fizycznej czy na komórce. Zapłacisz nią wszędzie! Na terenie FESTa obowiązują wyłącznie płatności bezgotówkowe. Dlatego jeśli nie chcesz używać karty, udaj się do Punktu Wymiany, gdzie zamienisz gotówkę na FESTowe żetony.

 

PORZĄDEK W PARKU

Park Śląski to piękne miejsce i chcemy, żeby jak najdłużej takim pozostało. Zabieraj ze sobą wszystkie śmieci! Kosze rozstawione są na terenie całego festiwalu. Najwięcej znajdziesz obok barów oraz foodtrucków.
Nie wyrzucaj niedopałków na ziemię! Po wypaleniu papierosa, wyrzućcie go do najbliższego kosza.
Najważniejsze – szanuj zieleń. Nie zrywaj gałęzi ani liście z drzew i krzewów.

 

TOALETY

W parku znajdziesz wiele miejsc, w których możesz załatwić swoje najpilniejsze potrzeby. Zostawiaj je w porządku tak, aby kolejna osoba mogła bez problemu z nich skorzystać. Toalety znajdziesz w okolicach Main Stage, Silesia/Arena Stage, Kręgów Tanecznych, Wioski Wina i Marketu.

 

BEZPIECZEŃSTWO – LOVE. RAVE. BEHAVE.

Każdy z nas jest inny, ale łączy nas to, że spotykamy się w tym samym miejscu i czasie z powodu miłości do muzyki i festiwalu. Chcemy, żeby ta miłość przejawiała się również w relacjach międzyludzkich. Wszyscy tworzymy społeczność, w której każdy powinien czuć się swobodnie i bezpiecznie. Niezależnie od płci, orientacji, wyglądu, czy pochodzenia.
Jako festiwalowicze pamiętajmy też o dbaniu o siebie nawzajem podczas imprez, niezależnie od tego, jak długo trwa nasza znajomość. Czasem nawet małe gesty uprzejmości mogą zrobić wielką różnicę w czyimś samopoczuciu, albo nawet uratować komuś życie. Nie zostawiajcie osób pod wpływem alkoholu, czy używek samym sobie, a jeśli widzicie kogoś kto słabiej się czuje, zaoferujcie pomoc.
Jeśli jesteście świadkami niebezpiecznej sytuacji, albo widzicie przejawy agresji, nienawiści czy nietolerancji – natychmiast poinformujcie ochronę i obsługę.

 

DOJAZD / TAXI

Na FESTa możesz dojechać samochodem, ale polecamy wybrać komunikację miejską lub taksówkę. Jeśli zdecydujesz się na przyjazd autem, dostępny jest nasz festiwalowy parking przy Alei Harcerskiej (ilość miejsc ograniczona). Jego cena to 40 zł za dzień. Możesz również zaparkować przy ulicy Siemianowickiej na parkingu Parku Śląskiego. Wszystkie informacje dotyczące tego wariantu znajdziesz tutaj. Konkretne lokalizacje znajdziesz na mapie.
Postój taksówek zlokalizowany jest w okolicy Bramy numer 3 Stadionu Śląskiego.

Od 11 do 14 sierpnia 2021r., w związku z organizacją wydarzenia FEST Festival na terenie Parku Śląskiego, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:

Linia tramwajowa 0, zmiana godziny odjazdu kursu z Katowice Plac Wolności w kierunku Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach. o godz.:18:19 na godz. 18:07

Linia tramwajowa 0, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy z Katowice Plac Wolności w kierunku Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach. o godz.:19:07, 20:07, 21:07,

11 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 6 z Brynów Centrum Przesiadkowe w kierunku Bytom Szkoła Medyczna o godz.:0:09, 1:04, 1:34,

Od 12 od 13 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 6 z Brynów Centrum Przesiadkowe w kierunku Bytom Szkoła Medyczna o godz.:0:09, 1:09, 1:34, 2:39, 3:09, 3:55,

11 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 19 z Katowice Plac Wolności w kierunku Stroszek Zajezdnia o godz.: 0:33, 1:03,

Od 12 od 13 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 19 z Katowice Plac Wolności w kierunku Stroszek Zajezdnia o godz.: 2:03, 3:03, 4:10, 4:26.

14 sierpnia obowiązują rozkłady zgodne z wprowadzonymi zmianami w związku z organizacją Tour de Pologne.

W okolice Parku Śląskiego dojeżdża kilka linii autobusowych:

23, 51, 138, 673, 674 – przystanek Osiedle Tysiąclecia Ułańska

6, 98, 883, 803N, 840N – przystanek Chorzów AKS

 

BILETY VIP

Jako posiadacz biletu VIP masz dostęp do osobnego parkingu, zlokalizowanego obok głównej sceny przy Polach Marsowych. Możesz również wejść do wszystkich stref VIP na terenie festiwalu.
W strefach VIP znajdziesz dedykowane foodtrucki oraz bary, a przed Main Stage trybunę z której możesz oglądać koncerty.

ATRAKCJE

Możesz zarezerwować miejsce na wybrane atrakcje na TEJ STRONIE.

MAPA FESTIWALU

PIESZE DROGI OBEJŚCIA FESTIWALU


MEDIA / PARTNERZY